Podnikání

Je dobré mít jako virtuální sídlo firmy Brno?

Stále více malých podnikatelů volí možnost virtuálního sídla. V podstatě se jedná o adresu, na kterou bude chodit firemní korespondence a kde se budou pořádat schůze. Hodí se především pro ty, kteří podnikají z domova, avšak nechtějí mít svou domovskou adresu uvedenou jako firemní sídlo.

Je jasné, že je nabízeno v mnoha městech. A ačkoliv zdaleka nejvyužívanější je z pochopitelných důvodů Praha, rozhodně není ani zdaleka jediným místem, kde je možné jej zřídit. Pokud se přesuneme na Moravu, zde je poměrně populární virtuální sídlo firmy Brno.

moderní sídlo firmy

Je to poměrně pochopitelné, koneckonců se jedná o druhé nejznámější město v naší republice. I zdejší lokalita má tedy určitou prestiž. Je ovšem jasné, že ani ono není ani zdaleka vhodné pro každého. Pokud si chceme vybrat tuto možnost, je dobré zvážit několik věcí.

Tou první je fakt, že na onu adresu budeme muset čas od času zajet, ať už pro poštu nebo kvůli jednání, které zde budeme mít, ať už se zákazníky či obchodními partnery. Je tedy jasné, že bychom se kvůli tomu neměli vláčet přes celou republiku. Pokud bydlíme v západních Čechách, náklady na dopravu by rozhodně nebyly nejmenší. A to si rozhodně nemůžeme dovolit.

jednání v sídle firmy

Dobré je také uvážit zaměření naší firmy. Bude se náš produkt dobře prodávat právě v Brně? Nebo bude mít větší zákaznickou základnu zcela jinde? Nesmíme zapomínat, že se zde budeme setkávat i se svými zákazníky, a proto bychom jim měli být blízko. V neposlední řadě je zde cena. Je samozřejmé, že virtuální sídlo v Brně bude poněkud levnější než například v Praze, avšak zase dražší, než v některých jiných městech. Je nutné dobře zvážit jak naše finanční možnosti, tak atraktivitu dané lokality. Samozřejmě je jasné, že to není jednoduchý proces. A je také pravdou, že jsou důležitější problémy, které musí zvláště začínající podnikatel řešit. Přesto bychom tuto záležitost neměli podceňovat. V budoucnu by se nám to totiž mohlo vymstít.