Peníze

Jak se dostat z exekuce?

O ničem netušíte a najednou vám přijde dopis, že jste v exekučním řízení a máte zaplatit několik desítek tisíc korun. I to se může stát. Zapomněli jste jednou zaplatit zdravotní pojištění, nebo jste svou nevědomostí ani nevěděli, že ho daný měsíc nemáte zaplacený, nebo jste dostali pokutu od revizora a dočista na ní zapomněli. A teď se vám to vrátilo i s úroky.

dluhy

Většina lidí o svých dluzích ví a snaží se je řešit, ale někdy to zkrátka dojde tak daleko, že se dostanete do exekuce. Ta může být uvalena na vaše příjmy a pokud ji i tak nesplácíte, může dojít až k tomu, že dojde k zabavení vašeho majetku ze strany exekutorských úřadů. Jak tedy postupovat, když dostanete onen osudný dopis do rukou? Kontaktujte exekutorský úřad, nejlépe osobně. Informujte se o přesné výši dluhu a také o případné možnosti uhradit dluh ve formě splátek. Exekutorské úřady bývají většinou k tomuto kroku vstřícné.

Pokud se jedná například o výše zmíněnou pokutu za jízdu na černo, mohli jste využít takzvané milostivé léto. Jedná se o akci, kdy zaplatíte pouze dlužnou částku a budou vám odpuštěny všechny úroky a penále. Limit pro podání žádosti je do listopadu 2022. Zdali se něco takového bude konat i v příštích letech není zatím jasné.

exekuce

Exekuce je nepříjemná už jen proto, že většinou si exekutoři strhávají peníze rovnou z vašich výplat a nechávají vám jen minimum peněz. Jak z toho nejlépe ven? Uhradit celou částku. Na což zřejmě nebudete mít. Můžete se pokusit požádat své blízké o půjčku, ale ne vždy je to nejlepší nápad. Na banku se neobrátíte, jelikož když jste v exekuci, financování vám neposkytnou. Můžete zkusit podat žádost u některých nebankovních společností. Ty většinou jsou schopny vám poskytnout https://chebsky.denik.cz/zpravy_region/prvnacci-se-snazili-poskytnout-prvni-pomoc-a-osetrit-si-ranu-20171123.html půjčku i přes vaše dluhy. Pro větší částku peněz a dlouhou dobu splácení je vhodná americká nebankovní hypotéka.