Auto moto

Je rychlejší auto vždy lepší?

Koupě nového automobilu není jednoduchou záležitostí. Je zde mnoho faktorů, které je potřeba uvážit, jako cena, typ či značka. Jedním z těch, na které je kladen poměrně velký důraz, je výkon motoru a s tím související maximální rychlost, kterou může auto vyvinout. To je preferováno zvláště muži, kteří chtějí co nejsilnější vůz. Z určitého hlediska je to samozřejmě pochopitelné, koneckonců každý z nás chce mít to nejlepší, co si můžeme dovolit. A pro mnoho z nás není auto jen prostředek, jak rychle překonat i větší vzdálenost. Na druhou stranu je však dobré se zamyslet, zda je to skutečně tak důležitý parametr. Samozřejmě je skvělé, když se můžete kamarádům pochlubit, jak rychle váš nový „bourák“ může jet. Co se však už tak často nepřipomíná je to, jak často takovou rychlostí skutečně pojedete.

 

moderní výkonný vůz

 

Nesmíme totiž zapomínat, že v naší zemi platí na všech typech komunikací určitá maximální povolená rychlost, jejíž překročení se trestá. Pokud tedy nechcete riskovat pokutu a nejezdíte pravidelně po dálnicích v Německu, kde rychlostní limity zrušili, je pravděpodobné, že tak rychle nikdy nepojedete.

 

To ovšem není vše. Je dobré si také uvědomit, že čím vyšší rychlost, tím hůře se vozidlo ovládá, zvláště když je potřeba například prudce zabrzdit či otočit v důsledku náhlé překážky na cestě. To samozřejmě vede ke srážkám a různým dopravním nehodám.

 

následky nárazu ve vysoké rychlosti

 

Bohužel, mnoho lidí nedokáže realisticky zhodnotit své řidičské schopnosti, a tak si ukousnou větší sousto, než jsou schopni spolknout. Následky pak bývají tragické, a to nejen pro ně, ale mnohdy i pro ostatní účastníky provozu. Proto než začnete vyhledávat to nejvýkonnější auto se raději zamyslete, zda jej opravdu využijete a zda skutečně máte na to, abyste takový stroj zvládli. A věřte, že zde je rozhodně lepší své řidičské schopnosti spíše podcenit než přecenit. Jde tu totiž o lidské životy.