Produkty

Dort na dětskou oslavu – jak vybrat?

Dort bývá zlatým hřebem všech narozeninových oslav. Většinou se na něj těší jak oslavenec, tak všichni zúčastnění. Jak ale vybrat ten opravdu skvělý dort?

V první řadě se musíte rozhodnout, zda budete dort péci sami, nebo si na to najmete cukrářku. Když si ho upečete sami, bude pro vás zřejmě finální výsledek levnější. Záleží na tom, zda máte s pečením dortů zkušenosti a taky byste měli zvážit, o jak velkou oslavu půjde. Pokud se bude jednat o oslavu jen pro nejbližší, pak určitě nikoho nepohoršíte dortem, který možná nebude vzhledově úplně dokonalý, ale bude velmi chutný a pečený s láskou. Receptů máte na internetu stovky, stejně jako návodů, jak takový dort ozdobit. Fantazii se meze nekladou a zrovna u dětských dortů si máte možnost vyhrát se vším možným zdobením a barvičkami. Nezapomeňte, že při pečení dortu je důležitá kvalita surovin. Proto používejte, pokud možno domácí vejce, pravé máslo a podobně.

dort

Když si budete nechávat dort péct, rozhodně se podívejte na předchozí díla cukrářky nebo cukráře. Ne každému musí sedět styl každého, kdo peče, a proto si vyberte tak, aby se cukrář stylem trefil do toho vašeho, respektive do stylu vašeho dítěte. Podívejte se také, jestli je dotyčný vůbec zvyklí péct dětské dorty. Někdo se třeba soustředí jen na dorty pro dospělé, které jsou přece jenom sofistikovanější.

Nemusíte si hledat jen soukromého cukráře, skvělé dorty vám jistě upeče i téměř každá cukrárna. Nezapomeňte si ho jen v dostatečném předstihu objednat. Obvykle máte také na výběr z vícero příchutí, takže vyberete to, co vašemu dítku chutná. Pokud jste z Hradce Králové nebo okolí, můžete využít objednávky dortů z proslulé cukrárny Pink Roses, která se soustředí i na dětské dorty Hradec Králové.

dort

Při výběru motivu i chutí nezapomeňte, že je to dort pro vaše dítě. Proto to přizpůsobte tomu, co on má rád. Je to přeci jen jeho oslava, a chcete udělat radost jemu. Takže pokud vy nemáte rádi čokoládu, ale vaše dítě čokoládové dorty miluje, ustupte a objednejte to, z čeho bude mít radost.