Produkty

Co znamená, když si necháte zhotovit bazén na míru

Nemusíte se jmenovat Míra

Kdo z vás se jmenuje Miroslav, může této vtipné glosy využít pro zasmání, až si bude bazén objednávat, ale v zásadě je úplně jedno, jak se jmenujete, protože výrobce bazénů na míru je zhotoví každému, kdo o ně požádá.

venkovní bazén

Tvar na míru i pro Míru

Nabídka nadzemních bazénů je poměrně tvarově omezená, musíte se tu spokojit s kruhy, ovály, případně obdélníky, a tím to zpravidla končí. U bazénů na míru si můžete dovolit experimentovat a využít předností geometrických oblých tvarů, které podporují vnitřní klid, osobní pohodu a mimo jiné i smyslnost. Víte o tom, že pro muže je nejpřitažlivější žena oblých tvarů, s výraznějším rozdílem mezi hrudníkem, pasem a hýžděmi? Pokud jsou tyto křivky symetrické a harmonické, vnímáme je jako něco krásného a vzrušujícího. Podobné je to např. i s křivkami klenby chodidla, která spolu s obnaženým kotníkem také dovede být erotogenní zónou.

zahradní bazén

Využijte tedy i u konstrukce bazénu možnost, vdechnout mu tvar podle křivek, aby vás zaujal, vyzdobil vaši zahradu a potěšil vaši duši.

Velikost také určujete vy

Jak velký bude bazén? Není nic jednoduššího, než vzít do rukou kancelářský papír nebo ještě lépe karton a nůžkami vystřihnout malé kousky, které budete pokládat na trávník v místech očekávaného obvodu bazénu a postupně tak modulovat simulaci jeho výstavby. Kartonové čtverečky budete posouvat podle toho, jak se vám bude zdát bazén malý nebo velký a na závěr jen změříte výsledek svého snažení.

žena u bazénu

Na úspěchu se podílí i vhodné umístění

Bazén nikdy nepokládejte tam, kde se v průběhu dne objevuje stín, vrhaný budovami a stromy, např. vaším domem, pergolou, altánem, garáží apod. Také stromy dovedou hladinu nádrže zastínit. Koupání je vždy nejpříjemnější, máte-li slunce přímo nad hlavou, a to platí nejen na zahradě u bazénu, ale i kdekoli jinde u vody – na přehradě, u rybníka, u řeky či u moře.