Podnikání

Trávníček jako ráj

Pokud chcete mít trvale krásný a hustý trávník, musíte mu věnovat patřičnou a pravidelnou péči. Existuje několik pravidel pro zajištění krásného porostu.

Za krásného slunného počasí v letním období provádíme sekání trávníku v intenzitě jednou za 5-8 dní. Výšku trávníku zarovnáváme na nejméně 4 cm, abychom zachovali v trávníku vlhkost. Pokud převládá oblačno, stačí trávník sekat jednou za 14 dní. Všeobecně se doporučuje sekat trávu do 10cm, vyšší porost je již obtížné sekat a vyšší porost se po sečení déle zotavuje a je slabý. Nejméně sekáme trávník na 2-2,5 cm od země.

Nejlepší čas na sekání je, když je tráva suchá, ale ne přesušená, spíše mírně vlhká. Volíme spíše večerní hodinu pro sečení.

hřiště

V podzimním čase posečeme trávník naposledy v období koncem září až do poloviny října, kdy se teploty pohybují kolem 10°C. Žádná posekaná tráva nesmí zůstat na trávníku, hrozí zde tvorba plísní a poškození trávníku. Shrabeme i žlutou trávu a popadané listí. Následně je třeba trávník provzdušnit. Vidlemi vpichujeme do trávníku zhruba do hloubky 30cm. Po provzdušnění nechejte travnatou plochu odpočinout na 2-3 dny a vůbec po ní nechoďte. Poté trávník ještě přihnojíme fosforem a draslíkem a zalijeme. Hnojivo nenechávejte na trávníku bez z zalití, mohlo by dojít k poškození porostu.

dítě

Na trhu se objevují firmy, které poskytují sečení trávníku na zakázku. Proto pokud Vám chybí čas na sečení vlastního trávníku, můžete si objednat službu sečení trávy od firmy Böhm, s.r.o., která působí v Brně, Olomouci, Ostravě, Zlíně, Liberci, Praze a po celé republice. Tato firma se postará nejen o pravidelné udržování krátkého trávníku, ale popere se také s vysokým porostem nebo porostem ve svahu. Společnost disponuje širokým repertoárem pracovních nástrojů, které nezklamou v žádné situaci. Pro kalkulaci práce za hodinu navštivte stránku Sekání trávy Olomouc Seceni-mulcovani.cz.