Podnikání

Výhody lednového stěhování

Představte si, že jsou za vámi vánoční svátky a oslava Silvestra, a před vámi stěhování do nového příbytku, na který se moc těšíte. Stěhování v zimě, například v lednu, má své výhody vůči jiným obdobím, a my bychom si je tu mohli v krátkosti připomenout.

Stěhováci mívají volná okénka – když se vypravíte těsně před vánočními svátky na nákup spotřebního zboží, musíte počítat s tím, že budou vesměs všude stovky lidí, a že bude ve městech panovat spíše mumraj. Budete-li naopak chtít nakupovat v poklidu a bez front, toto období vynecháte a dárky na Vánoce pořídíte raději už v říjnu. Něco podobného platí i pro stěhování. Tam je největší zájem o tyto služby od jara do podzimu, zejména v létě, a v období kolem Vánoc a v lednu si stěhování plánuje málokdo. Obvykle pouze lidé, kteří mění nájemní vztah, anebo si pořídili nemovitost a nemají, co se týče termínu příliš na výběr.

papírové krabice

Netáhne vás to ven – v lednu jezdí lidé lyžovat na hory, ale netouží po tom procházet se v parku a jezdit na kole po značených cyklostezkách. Až na výjimky, jimiž jsou zdatní sportovci, v lednu na ulici příliš mnoho lidí trávících volný čas nepotkáte. V zimě nás to zkrátka ven příliš netáhne, a tak budete mít více času na přípravné práce i na vybalování věcí po nastěhování. V lednu se sice stmívá již po šestnácté hodině, ale to vám pro tyto přípravné práce v souvislosti se stěhováním nebude vadit.

kartonová krabice

Práce v interiéru – leden je také vhodné období pro různé pracovní úkony uvnitř nového příbytku, což ocení zejména lidé, kteří se stěhují do rodinného domu nebo celoročně obyvatelné rekreační chaty. Venku na zahradě na vás žádná práce nečeká a své pracovní úsilí tedy můžete naplno věnovat vnitřnímu uspořádání. Stěhování lze spojit s malováním, tapetováním, pokládkou podlahových krytin, montáží nového nábytku, rolet, žaluzií, závěsů atp.