Podnikání

Nenamáhejte se s s.r.o.

Už je to docela dlouho, co se u nás zase smí soukromě podnikat. A sotva se to stalo po sametové revoluci opět možným, hned se do toho kdekdo pustil. A tak se u nás podniká vlastně dodnes. Lidé si v případě svého zájmu nebo potřeby založí svoji firmu, odpovídající jejich záměrům, a pak se tím třeba i úspěšně živí.

Jenže založení firmy nemusí být zase až tak jednoduchá záležitost. Není to sice nezvladatelná překážka, ale přece jenom se musí vědět, jak na to, a musí se tomu věnovat i potřebný čas a energie. A tomu by se určitě kdekdo z nás rád vyhnul. Protože toužit po podnikání neznamená toužit po byrokracii a obíhání úřadů, což stojí na počátku takového byznysu.

práce v kanceláři

Ovšem bez firmy se podnikat nedá. A tak se musí nakonec každý zájemce o svůj byznys obětovat a podniknout náležité kroky vedoucí třeba k získání společnosti s ručením omezeným. Ale když na to přijde, vlastně tak ani učinit nemusí. Nebo musí udělat jenom naprosté minimum, jímž je obrácení se na odborníky, kteří mu s tím pomohou a třeba mu se vznikem jeho s.r.o. pomohou nebo ji rovnou zřídí za něj, na klíč.

Člověk si tak může nechat svoji společnost s ručením založit, a to aniž by potřeboval vlastní firemní sídlo a pevné nervy pro jednání s úředníky. Může si i jednoduše vybrat z předpřipravených firem, zaplatit a je to. Takový prodej sro je už dnes přece něčím lehce dostupným, a jak jistě uznáte, není 9.900 korun za takové usnadnění si počátků v podnikání vůbec mnoho.

kancelářská práce

Kdokoliv tak může mít svoji s.r.o., se kterou se dá hned podnikat, i s firemním sídlem, i s kancelářskými prostorami, jež jsou k dispozici pro jednání s finančním a živnostenským úřadem, i s možností využívat ve virtuálním firemním sídle některé další služby, které se k byznysu vztahují.

A proč by měl kdokoliv z nás studovat všechny ty právní náležitosti, shánět si někde sídlo a pak složitě úřadovat, když to může nechat na někom jiném, kdo to vyřídí za něj, že?