Nezařazené

Proč mít v bytě klimatizaci

Blíží se období letních veder a spolu s ním i tropické teploty, které šplhají vysoko nad třicet stupňů Celsia. Někteří z nás toto období docela vítají, ale pro jiné je to doslova noční můra. Jak ji přečkat, když jsou tito lidé staří, nemocní, anebo jde o velmi malé děti ve věku kojenců či batolat?

Zvířata, senioři a děti

Zdravý dospělý chlap mladšího věku, řekněme mezi dvaceti a třiceti roky, poměrně snadno zvládne nápor letního horka, zvláště pokud je fyzicky zdatný, dobře odpočinutý s dostatečnou délkou spánku, a pokud se věnuje zdravé výživě. Ale co lidé starší nebo malé děti, což jsou velmi zranitelné osoby, anebo domácí mazlíčci, jako jsou morčata, králíci, křečci, osmáci, fretky atd.? Neměli byste myslet jen na sebe, pokud máte rodinu v podobném složení, a vcítit se i do jejich kůže. Oslabení jedinci mohou letní vedra odnést na svém zdraví a někdy i nevratně.

vnitřní díl klimatizace

U seniorů a chronicky nemocných osob, jako jsou alergici, astmatici a lidé po cévní mozkové příhodě či po infarktu myokardu, může dojít k závažným zdravotním komplikacím i tehdy, nejsou-li tito jedinci vystaveni přílišné fyzické námaze. Meteorologové hlásí výstrahy před tropickými teplotami, ale už vám neporadí, jak se jim vyhnout, kam se schovat a kde je přečkat, a každý nemáme vinný sklípek, kde lze trávit většinu dne, a opouštět jej až navečer, kdy již teplota ovzduší klesá na únosnou hodnotu.

splitová klimatizace

Klimatizace řeší i úpal

Paradoxní situace může nastat, pokud nemocný senior letní horko zvládne ustát, zatímco mladý zdravý muž v domnění, že vydrží všechno a vyrazí do posilovny, po návratu domů zkolabuje v důsledku přehřátí organismu. Úpal je velmi nebezpečný stav a je nevyzpytatelný, může postihnout kohokoli z vás, i trénované borce. A právě klimatizace v Praze tyto situace řeší, předchází jim a nabízí vám možnost přestát toto období v relativní pohodě, v klidu a bez zdravotních komplikací.