Nezařazené

Pozvěte si domů návštěvu, až bude vyčištěný koberec

Kdybychom se vás zeptali, co vám doma přináší nejvíc starostí v rámci úklidu bytu, vaše odpovědi by jistě nebyly jednotné, protože někomu vysloveně vadí utírání prachu, někdo přímo nesnáší mytí oken, jiní lidé proklínají podlahové krytiny, a právě tam bychom se chtěli na okamžik zastavit.

perské koberce

Máte-li doma na podlaze koberec, jistě využíváte jeho hlavních předností, jimiž jsou krásný dekor, hebkost a měkkost, pohodlí a teplo na bosá chodidla. Pravidelná údržba koberců vysáváním také sice málokoho baví, ale přece jen je to činnost, kterou neprovádíte tak často, a kterou také zvládnete poměrně rychle. Není k tomu zapotřebí žádná tekutina ani čisticí prostředek.

Jenže uplyne několik měsíců a i přesto, že vysávání provádíte pravidelně a neodbýváte jej, koberec se začne měnit v nevzhlednou plochu. Zpočátku si toho ani nevšimnete, ale při bližším ohledání zjistíte, že ztrácí barvu a je více šedý či zbarvený lehce dohněda. V tu chvíli vás napadne, že by se vyplatilo koberec vyčistit pořádně, ale stále vás to příliš netrápí, až do chvíle, kdy k vám na návštěvu dorazí vaši přátelé a vy se chcete pochlubit něčím, co vyžaduje sklonit se blíže k podlaze.

barevné koberce

Zabraňte kobercovému faux pas

Návštěva obvykle věnuje pozornost vám samotným a jen letmo přehlédne vybavení bytu, načež ji nejvíce zaujmou spíše dekorativní předměty, jako jsou pokojové rostliny, točité schodiště, obrazy na stěnách, svítidla, závěsy, rolety den a noc atp. Koberec na podlaze si málokdo detailně prohlíží, a tak vám snadno uniknou i zašlapané nečistoty, ale co nikomu spolehlivě neunikne, je problém při naklonění nebo dokonce usedání na koberec, kdy vás do nosu praští pronikavý sirný zápach, připomínající nemytá bosá chodidla.

Toto se bohužel stává poměrně často tam, kde se chodí naboso či v ponožkách, a kde se profesionální čištění koberců odbývá. Chcete-li tedy zabránit kobercovému faux pas, prohlédněte si reference firmy, kterou pak oslovíte, aby koberec zbavila nejen šedého povlaku, ale i chodidlového zápachu.