Láska

Láska pro mě

Každý člověk zažívá lásku nějak jinak, každá láska je úplně jiná. A není opravdu žádná výjimka, že člověk si přeje takovou lásku, kterou ani nemůže mít. Nejhorší na tom je, když je například láska, která je neopětovaná. A myslím si, že neopětovaná láska je opravdu velice smutná, protože tohle jsem taky zažila dvakrát na vlastní kůži. A byla jsem opravdu šíleně zamilovaná do svého spolužáka, když jsme byli na střední škole. Byla jsem do něj zamilovaná asi půl roku, než jsem se mu přiznala. Protože už jsem to opravdu nemohla vydržet a taky jsem zkoušela dělat různé věci, aby on si mě všiml.

Láska je důležitá.

Anebo nejlépe, aby on se do mě zamiloval. Jenže lásku si vynutit nebo vyčarovat rozhodně nejde. A bohužel to všechno dopadlo katastrofálně. On se mi začala smát. Víte, na střední škole je to vždycky úplně jiné. Tam totiž nikdy nevíte, do jakého kluka s zakoukáte, protože opravdu každý kluk na střední škole se chová spíše jako machr a chce být vždycky středem pozornosti. A já měla tu smůlu, že jsem se zamilovala do takového kluka ze školy, že on byl milovaný snad všemu dívkami. Smůla pro mě. Takže toho samozřejmě využil, že jsem do něj byla zamilovaná. Takže si ze mě potom dělal srandu a vysmíval se mi tím, že to všem říkal a smál se.

Jsem zamilovaná.

Ani nevíte, jak mě to hrozně mrzelo. A takováto láska, když je neopětovaná, tak samozřejmě hodně bolí. A řekla jsem si, že než abych zažila zase tohle, abych měla neopětovanou lásku anebo bolavou lásku a bolavé srdce, tak se radši nezamiluji vůbec. Ani nevíte, jak to potom bolí. Naštěstí jsem si ale na vysoké škole našla přítele, se kterými se nyní už tři roky a myslím si, že on je ten pravý. Věřím, že láska může být opravdu věčná a že taky může být láska na první pohled, i když do svého současného přítele jsem se zamilovala asi až na druhý pohled. Tohle mi vůbec nevadí, ale věřte mi, že láska opravdu nádherný cit.