Produkty

Dekorace z umělých květin zdobí i místa s nedostatkem světla

Dekorace z umělých květin Lepaso se mohou stát vaším oblíbeným prvkem mezi bytovými doplňky zejména tam, kde nelze profitovat s živými rostlinami. Živé pokojové rostliny, ať už kvetoucí, anebo bez květů, jsou snad tou nejkrásnější dekorací, jakou v bytě můžete mít. Jejich nespornou výhodou je, že jsou živé, a že jejich tvar je nenapodobitelný a navíc je neustále proměnlivý. Živá rostlina neustále tvoří nové buněčné struktury podle svého DNA, podobně jako člověk se svým lidským tělem, neustále odumírají buňky staré, v tomto případě odumírají staré listy, a rodí se nové listy, tak dlouho, dokud rostlina neukončí svůj životní cyklus.

umělé květiny

Oproti tomu umělé květiny a rostliny pouze napodobují tvar živých rostlin, který je v tomto případě neměnný, ale má to zas celou řadu výhod:

O živou rostlinu se nemusíte starat – kolem živých rostlin musíte obrazně řečeno „skákat“. Musíte je zalévat, hnojit, přesazovat, zastřihávat, chránit před škůdci atd. Umělé rostliny můžete klidně ponechat svému osudu, kde chcete, a jak dlouho chcete, a stále vám budou přinášet radost. Umělá květina vám zkrátka nikdy neuvadne.

umělé tulipány

Vypadá jako živá – kdysi dávno byly umělé rostliny spíše k výsměchu, počátky výroby některých exemplářů nepřinášely tolik očekávání a hodily se spíše někam na hřbitov a k podobným účelům. Situace se však výrazně změnila a dnes je mnoho rostlin tak dokonale replikovaných, že je téměř nerozeznáte od „živého originálu“.

Nepotřebuje světlo – umělé rostliny můžete klidně ponechat v naprosté tmě, proto se perfektně hodí všude tam, kde je stín, a kde se třeba jen sporadicky svítí umělým osvětlením. To jsou přesně místa, kde by živá rostlina nepřežila.

Snese i hrubé zacházení – pokud vám umělá květina upadne na zem, nebo do ní nešťastnou náhodou kopnete, případně šlápnete, obvykle si plast ponechá původní tvar a jen v případě silného mechanického namáhání se výrobek poškodí.