Cestování

Cestování s osobním automobilem

Snadný přesun

Výlet či dovolenou si můžeme užívat na mnoha místech, protože možností je spousta. Nejprve se na ně musíme nějaká dostat. V první řadě záleží na tom, jak daleko dané místo je. Jestliže budeme putovat třeba do Ameriky, tak nejsnadnější možností je letecká doprava, protože urazíme za krátkou dobu poměrně dost velkou vzdálenost. Někdy se dají letenky sehnat za opravdu nízké ceny. Třeba k moři typicky do Chorvatska se dá jet autobusem.

oprava auta

Výhodou má v tom, že se posadíme a nemusíme nic řešit. Na druhou stranu cesta je to poměrně zdlouhavá a takto dlouhé sezení dá zabrat. Nejvíce svobodnou možností je vyrazit v autě, protože se nemusíme řídit žádnými jízdními řády a můžeme dělat přestávky, kdy budeme chtít. Samozřejmě jet delší vzdálenost je vyčerpávající, takže musíme i odpočívat. Velkým plus je to, že i na samotném místě můžeme jezdit autem po okolí, což mnohdy přijde opravdu vhod.

Kontrola a příprava

Před náročnější cestou je vhodné provést řádnou kontrolu před jízdou. Začněte základy jako je kontrola kol, pneumatik, provozních kapalin, brzdy a tak dále. Nějaký čas to zabere, ale je lepší odhalit nějaký problém a vyřešit jej v klidu než se s ním trápit stovky kilometrů od domova. Dále bychom se měli zaměřit i na součástky jako je klínový řemen, přičemž jestliže je v autě dlouhou a je značně opotřebovaný, tak jej raději vyměňte za nový.

otevřená kapota

S sebou mějte povinnou výbavu, přičemž při cestě do ciziny si zjistěte odlišnosti, protože kromě přísnějších pokut může být od Vás požadováno, abyste měli vestu pro všechny pasažéry včetně řidiče. Kontrolu nemusíme provádět my, protože vůz můžete svěřit servisu. Jestli je poctivý, tak vše řádně zkontroluje a případně vyřeší nedostatky. Tato služba něco stojí, ale na druhou stranu máme jistotu, že i po mechanické stránce je všechno zcela v pořádku.