Nezařazené

Bydlení trochu jinak

Budeme si muset zvyknout na to, že ceny nemovitostí budou pro běžné smrtelníky nedosažitelné. Rok od roku jsou ceny čím dál tím vyšší. Hypotéky jsou také mnohem hůře splatitelné, než tomu bývalo. Lidé proto hledají jiné alternativy bydlení. Některé z nich si popíšeme a ukážeme plusy a mínusy.

karavan

Jistě jste již někdy slyšeli o mobilheimu. Je to takový malý úzký baráček, který se dá ve většině případech převážet. Mobilheimy se tak rozrostli a zpopularizovali se, že vzniklo několik nových tvarů a obdob. Mobilheimy moderní doby nejsou ani trochu podobné těm, které bývávali. Jedná se o opravdu moderní stavby, které se již nedají moc převážet. Některé mají dokonce malou terásku, nebo balkónek. Při pohledu na nějaký mobilheim podobného typu byste si asi pomysleli, jak je to nepraktické a jak uvnitř není žádné místo. To ale není pravda. Není to sice domeček pro celou několikačlennou rodinu, ale pro samostatný pár s pejskem je to akorát. K tomu se jedná o stavbu, která je velmi přívětivá životnímu prostředí.

Klasické mobilheimy nahradily mobilní dřevostavby. Je to klasický mobilní dům, jenže postavený ze dřeva. Dřevo dodá takovému mobilnímu domu moderní vzhled a je mnohem více útulnější. Plusem také je právě jeho mobilnost. Kdykoliv se vám na jednom místě přestane líbit, můžete se jednoduše přemístit a jít bydlet zase jinam. Jedná se o velice praktický způsob bydlení vhodný hlavně pro mladé, kteří chtějí objevovat a vyzkoušet si něco nového předtím, než se kompletně usadí.

roubenka

Malé a ekologické domky jsou naší budoucností. Dříve se stavěly obrovské stavby z těžkých stavebních materiálu, dnes lidé upřednostňují menší a ekologičtější stavení. Je to z důvodu, jak se naše doba vyvíjí a také jak drahé je postavit si velký rodinný dům. Takže když budete hledat, co byste si postavili, myslete na to, že i jiné druhy bydlení existují.