Lifestyle

Proč se věnovat józe?

Jóga je životní styl
Už jste nejspíš slyšeli o tom, že existuje cvičení s tímto názvem. Proč se mu věnovat? Stojí to za to? Mnoho lidí považuje stále jógu a věcí okolo ní za hlouposti, a to je velká škoda. Je vědecky dokázáno, že má obrovský vliv na stav našeho těla jako celku. Lidé, kteří se jí zabývají, jsou zdravější, vyrovnanější, klidnější, šťastnější a více se zajímají o spirituální stránku našeho života. Samozřejmě to neznamená, že když budete cvičit jógu, okamžitě se váš život obrátí o 180 stupňů a už budete jen zdraví a úspěšní.

cvičení jógy

Mít krásný život je práce sama na sobě. Těžko budete mít život jako z pohádky ihned poté, co začnete s praktikováním jógy, ale rozhodně se můžete pokusit o změnu celé vaší osobnosti. Cvičit jógu můžete začít i doma, protože všude na internetu najdete spoustu videí s lekcemi i pro začátečníky. Ještě lepší je si zaplatit kurz, kde vás instruktor naučí základní polohy. Ty jsou důležité pro to, abyste zvládali náročnější a náročnější polohy, které vyžaduje vysokou míru soustředění a nějakou tu zkušenost. Díky cvičení s instruktorem vychytáte základní chyby, kterých se začátečníci mohou dopouštět, a díky tomu snáz přejdete do složitějších cviků.

pláž cvučení

Existuje i hormonální jóga
Pokud jste si mysleli, že jóga je jen nějaké cvičení, jste na omylu. Používá se k různým účelům. Nejčastější je samozřejmě posilování, posílení mysli a zklidnění. I když to možná vypadá divně, u jógy s odpočinete, načerpáte nové síly a možná přijdete i na nové myšlenky. Hormonální jóga vychází z té klasické, a cvičí ji především ženy, které se snaží otěhotnět. Mnoha z nich se to podařilo, a proto není na škodu si také občas zacvičit. Dokáže stabilizovat hladinu hormonů a tím zlepšit celkový stav těla. Vyzkoušejte toto cvičení, vydržte a za pár týdnů budete velmi překvapeni tím, jak se vaše mysl i tělo mění.