Nezařazené

Proč jste začali kouřit?


Co vlastně mladé lidi vede k tomu, aby začali kouřit cigarety? Jaké má toto rozhodnutí konečné důsledky? Někdy mladé lidi k cigaretám dovede prostředí okolo nich. Pokud lidé, které mají v bezprostřední blízkosti, pravidelně kouří, je pro ně toto chování normou. Nad tou se jako děti vůbec nepozastavují a mají tak tendence toto chování napodobovat. Pro děti je toto učení nápodobou velmi důležité, a navíc naprosto přirozené, proto není radno jej podceňovat. Proto odborníci rodičům, kteří se z jakýchkoli důvodů nemohou odnaučit kouřit, aby alespoň nekouřili před svými dětmi a jasně dětem vysvětlili a opakovali, že se nejedná o něco, co by měli dělat také.

kouřící muž

Kromě nejbližší rodiny, jsou hlavně pro dospívající důležití vrstevníci okolo nich. Anglicky se tento jev označuje jako peer pressure. Tlak, který na sobě mladí lidé pociťují, aby zapadli, může být natolik silný, že je vede k věcem, ke kterým by se sami vůbec dobrovolně nerozhodli. Kromě toho je velmi důležité, zda jsou lidé ve svém životě doopravdy šťastni. Cigarety obsahující nikotin patří mezi návykové látky, ty jsou tolik nebezpečné pávě proto, že v mozku uvolňují speciální látky a aktivují určité okruhy, které jsou důležité pro náš prožitek štěstí. To vede k tomu, že člověk, který je nešťastný, má mnohem jednodušší cestu ke vzniku závislosti.

konec kouření

Pokud by cigarety nebyly natolik škodlivé, nebyla by to ani taková hrůza. Proto, pokud jste již mnoho let vášnivými kuřáky, je pro Vás pravděpodobně velmi náročné se tohoto zlozvyku zbavit. Je tak vhodné nahradit cigarety alternativou méně nebezpečnou. Tyto alternativy jsou k dostání ve Vape Shopu a nabídka je doopravdy široká, takže si z ní vybere každý, kdo by chtěl přestat kouřit, ať již kvůli svému zdraví nebo z jakýchkoli jiných důvodů. Ve výsledku pak jistě tento svůj krok zpětně oceníte.