Podnikání

Oslavte prázdniny v Jeseníkách s vašimi přáteli

Na prázdniny se těší snad každé dítě či student a dospělí jim mohou tiše závidět, neboť si uvědomují, že něco podobného mají již dávno za sebou. Co je však na prázdninách nejkrásnější, je změna prostředí a cestování. Byla by to nesmírná nuda trávit dva měsíce doma v bytě na sídlišti a pouze občas vyjít ven zahrát si fotbálek na betonovém plácku před domem, anebo se jít vykoupat do areálu městského koupaliště, kde je doslova hlava na hlavě.

Hrubý Jeseník

Právě proto vám nabízíme změnu. Nenechávejte vaše ratolesti povalovat v městských aglomeracích a vydejte se do hor. Proč právě hory a proč tu s dětmi pobývat alespoň týden?

Ticho a klid – možná se vám to nezdá příliš zásadní, ale hluk a městský chaos jsou jedním z nejhorších stresových faktorů, protože působí na lidské podvědomí. Nejde o to, že si do uší vložíte ochranné špunty a budete si připadat podobně, jako Otík se sluchátky ve filmu „Vesničko má, středisková“, hluk je vibrace, která rozechvívá vnitřní orgány, a to celkově působí nesmírně rušivě a depresivně. Proto také mívají lidé z měst více psychických http://psychologieprokazdeho.cz/clanky/2016/prosinec/priciny-psychickych-poruch/ potíží, než venkované, žijící v tichu a poklidné atmosféře.

kaňon Bílé Opavy

Horská panoramata – kupříkladu v Jeseníkách jich naleznete stovky a máte tu možnost pozorovat krajinu pod sebou i z rozhledny na Pradědu. Zajistíte-li si ubytování v apartmánech Max Apartmány Max v Malé Morávce, je to odtud na Praděd kousek a za slunečného počasí si tu užijete opravdu kouzelné pohledy do blízkého i vzdáleného okolí.

Žádná nuda – v horách lze provozovat turistiku i cykloturistiku, budete se tu aktivně pohybovat na čerstvém vzduchu, a vězte, že ovzduší v Jeseníkách patří k nejčistším v celé Evropě. Nudit se tu rozhodně nebudete, doporučit bychom vám mohli Rešovské vodopády, kaňon a vodopády na stezce podél Bílé Opavy, Karlovu Studánku, Lázně Jeseník, Zlaté Hory, rašeliniště Rejvíz a vodní přečerpávací elektrárnu Dlouhé stráně.