Cestování

Na dovolenou minimalisticky

Zní to dobře, že? Cestování bez zbytečných zavazadel, jenom s tím nejnutnějším. Pokud letíte letadlem, tak vám nehrozí, že vaše zavazadlo poletí jinam než vy. Jenže ve škole ani doma vás to nenaučili a pokud nejedete s velkým kufrem, máte pocit, že vám zaručeně bude něco chybět.

Skutečnost je ale jiná. Na prodloužený víkend i týdenní dovolenou ve skutečnosti potřebujeme mnohem méně věcí, než si myslíme. Jenom si vzpomeňte, kolik nepoužitého oblečení si vždy přivezete zpátky, kolik zbytečných bot, kosmetiky nebo „nezbytných drobností“ jste s sebou naposledy vezli a zůstali netknuté ležet na dně kufru.

letiště a doklady

Jak se sbalit minimalisticky? Dobře se připravte na počasí, které vás v cílové destinaci čeká. Už na cestu si oblékněte to, v čem budete nejspíš trávit většinu času, to platí i pro boty. S sebou si potom sbalte jednu náhradní sadu oblečení, na týden dvě, věřte, opravdu vám to bude stačit. A samozřejmě dostatek spodního prádla, na něm se nevyplácí šetřit. Pokud cítíte neodolatelnou touhu přibalit si ještě jedny boty nebo šaty pro strýčka příhodu, zatím to nedělejte. Pokud cestujete v létě, pravděpodobně budete potřebovat i plavky a ručník, moderní sportovní materiály jsou skutečně skladné, a navíc rychle schnou, bude stačit jeden.

oblečení v kufru

Dalším důležitým bodem je kosmetika. Opravdu jí nepotřebujete moc. I pokud necestujete letadlem, doporučujeme vybrat si cestovní balení vašich oblíbených kosmetických prostředků. Je to praktické, skladné a opravdu nemusíte cestovat s půllitrovým šamponem. Co nesmíte zapomenout jsou cestovní doklady, peníze a nabíječka na telefon, případně na chytré hodinky. Pokud máte s partnerem stejné, stačí jedny do páru, nemusíte si každý vozit svou. Pokud potřebujte, tak také sluchátka, ale to není nezbytná výbava. Výborně, teď už máte nachystané všechno. Jak je na tom vaše zavazadlo? Už je plné nebo zbývá ještě nějaké místo? Pokud ne, je to jasné, už máte sbaleno. Pokud ano, můžete přidat něco z hromádky „kdyby náhodou“, ale taky nemusíte, pravděpodobně to nepoužijete. A co když bude něco chybět? Nejedete na konec světa, pokud vám bude něco akutně chybět, můžete si to vždy koupit. Při cestování letadlem je to daleko levnější varianta než si platit za velké zavazadlo.