Kultura

Dárkový poukaz

Jedním z dárků, které můžete vybrat pro svoje blízké, jsou Dárkové poukazy. A pokud má oslavenec rád návštěvy kulturních akcí, můžete mu dopřát umělecký zážitek šitý přímo na míru. Pro milovníka vážné hudby tak rozhodně nešlápnete vedle Dárkovým poukazem na vstup do barokního kostela, kde v profesionálním podání sólistů divadla může absolvovat koncert vážné hudby. V jedinečné atmosféře tam budou předvedena světoznámá díla hudebních mistrů. Rovněž vstupenka do Zrcadlové kaple, ve které je pořádán koncert  Vivaldi – Čtvero ročních období je dárkem, který udělá radost. Obzvláště v podání Symfonického orchestru. S varhanami, sólovými houslemi a zpěvem známého operního pěvce. A dotřetice tip na Dárkový pokaz je koncert vážné hudby. Strauss, Mozart, Dvořák. A k tomu operní a baletní vystoupení. Které předvede Škola Arabesesque. Pěveckou část v podání operních pěvkyň doprovodí členové Klasického orchestru.

Koncert v kostele

Vstupenkou do Muzea miniatur určitě potěšíte nejen obdarovaného, ale i celou jeho rodinu. Se kterou bude moci oslavenec Dárkový poukaz využít. Díla, která jsou zde vystavena, není možné spatřit pouhým okem. Takže u každého je nainstalován buď mikroskop nebo zvětšovací sklo. Tato největší sbírka mikrominiatur v Evropě obsahuje neuvěřitelné výtvory.

Návštěva zámku

Ať už to je karavana velbloudů v uchu jehly, zlaté podkovy pro komáry či model jízdního kola. Autorům těchto skvostů se říká mikrominiaturisté a jejich učení začíná nápisem na vlasu, rýži, makovém zrnku. Nejdůležitější je pro ně ruka bez třesu. A dokonce i pulsování krve může ovlivnit výsledek jejich tvorby. Společným kulturním zážitkem se může formou Dárkového poukazu stát i návštěva hradu či zámku. Na tomto výletu za historií si na své přijdou jak dospělí, tak děti. A ještě si domů oslavenec přiveze vzpomínky v podobě společných fotografií. Ať už se rozhodnete darovat prohlídku jednoho okruhu, nebo dvou či tří, určitě neuděláte chybu. Ideálním zakončením tohoto narozeninového výletu je společná návštěva v zámecké hospůdce. Chutným slavnostním obědem.